08.06.2023-cü il tarixində Yeni Azərbaycan Partiyası Nizami rayon təşkilatı “Heydər Əliyev və Azərbaycanda insan hüquqları” adlı tədbir həyata keçirildi.
"Azərbaycan Respublikasinin musteqillik və Ekoloqlar gunu munasibeti ile "XƏZƏRİ QORUYAQ" devizi ile Bakı Texniki Kollecinin 71 ci qrup telebeleri tedbir keçirdi.
Bakı Texniki Kollecində Ulu Öndərin 100 illiyinə həsr olunmuş "Qarabağda ekoloji terror" , Azərbaycan təbiəti və ekoloji problem su mövzusunda tədbir keçirildi.
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr edilən “Prezident Kuboku-2023” beynəlxalq reqatasının bağlanış mərasimi keçirildi.
Bakı Texniki Kollecinin tələbələri YAP Nizami rayon təşkilatı tərəfindən təşkil olunmuş "Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş "İntellektual yarışması"nda iştirak etdilər.
30.03.2023-cü il tarixində Yeni Azərbaycan Partiyası Nizami rayon təşkilatı 31 mart Azərbaycanlıların Soyqırımı günü ilə əlaqədar konfrans həyata keçirildi.